About me

Özgür Ayık Kimdir ?

1998 yılında Gaziantep’te doğdum. Ortaöğretim eğitimimi tamamladıktan sonra Kanuni Sultan Süleyman Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde Biyomedikal Cihaz Teknolojileri alanında lise eğitimime başladım. (Her şeyin başladığı yer 🙂 ).Eğitim serüvenimde ki bir sonraki adım Gaziantep Üniversitesi Makine Mühendisliği oldu. Daha sonra lise yıllarında keşfettiğim elektroniğe olan tutkum ile Gaziantep Üniversitesi Elektrik-Elektronik Bölümü’nde ÇAP programına kayıt oldum.

Neden Bu Blog ?

Üniversiteye ilk başladığım yıldan beri her zaman bir blog açmak istemiştim fakat bu konudaki tecrübesizliğim ve içerik üretme konusundaki kaygılarım her zaman ilk adımı atmama engel oldu.

Üniversitede geçirdiğim 3 yıldan sonra içerisinde bulunduğum öğrenci takımlarındaki sevgili arkadaşlarımdan ve saygıdeğer hocalarımdan öğrendiğim en önemli şeylerden birisi öğrenme sürecinin en verimli olduğu zamanlarının ya bir başkasına öğretirken yada bir başkası ile birlikte öğrenirken gerçekleşmesi oldu.

Bu blogda paylaşacağım her içeriğin bana bir şeyler katacağına inanıyorum. Bu sayede içerik üretme kaygılarımı aşmış bulunmaktayım. 🙂

Tecrübesizliğe gelecek olursak, öğrenmeye ve öğretmeye hevesli olan sizler ile birlikte bu durumu aşabileceğime inanıyorum.

Son olarak bu blogda paylaşacağım içerikler bildiğim şeylerden ziyade öğrenmek istediğim şeylerden oluşacağı için oluşabilecek yanlış veya eksik bilgilendirme durumlarına karşın her konuyla ilgili daha geçerli ve eksiksiz araştırma yapılmasını tavsiye ederim. Bu blogta öğrenme sürecimi yorumlarımı katarak sizlere anlatmak birincil önceliğim.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s